پرداخت صفحه شخصی آنا نعمتی خواهر و برادر

پرداخت: صفحه شخصی آنا نعمتی خواهر و برادر آنا نعمتی سرگرمی بازیگر زندگی زندگي دوستی

گت بلاگز اخبار بین الملل رقه به طور کامل آزاد شد

شهر رقه سوریه، پایتخت خلافت خود خوانده داعش بعد از چهار سال اشغال به دست تروریست‌ها، به طور کامل آزاد شد. 

رقه به طور کامل آزاد شد

رقه به طور کامل آزاد شد

عبارات مهم : سوریه

شهر رقه سوریه، پایتخت خلافت خود خوانده داعش بعد از چهار سال اشغال به دست تروریست ها، به طور کامل آزاد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، ائتلاف موسوم به “نیروهای سوریه دموکراتیک” بعد از یازده ماه جنگ خونین با داعش که با حمایت هوایی و توپخانه ای کامل آمریکا همراه بود، امروز (سه شنبه) رسما آزادی آن را اعلام کردند.

رقه به طور کامل آزاد شد

آزاد سازی شهر رقه با بهای گزافی محقق شد. علاوه بر نابودی تقریبا کامل زیرساخت های شهر، دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید 3250 تن که 1130 تن از آنها غیر نظامی بوده اند در جریان آزادسازی این شهر کشته شده است اند.

آزادی شهر رقه در واقع تکمیل دومینوی شکست های داعش است که با آزادی موصل در عراق و دیرالزور در سوریه شروع شده است بود و پاکسازی رقه آن را تمام کرد و تیر خلاصی است بر جسد متعفن داعش.

شهر رقه سوریه، پایتخت خلافت خود خوانده داعش بعد از چهار سال اشغال به دست تروریست‌ها، به طور کامل آزاد شد. 

اکنون داعش تنها در مناطق بیابانی عراق و حاشیه رود فرات در جنوب شرق سوریه و نیز بعضی مناطق در بادیه این کشور حضور دارد که پاکسازی آنها نیز بعید است وقت زیادی ببرد به خاص آنکا تنها مناطق شهری مهم باقی مانده در دست داعش شهر “القائم” عراق و “بوکمال” سوریه در مرز دو کشور است و باقی مناطق اصولا مناطق بیابانی یا روستایی هستند.

مناطق باقی مانده در دست داعش در مرز عراق و سوریه(توسی)

رقه مرکز استانی به همین نام در شمال سوریه است که سومین استان بزرگ سوریه و یکی از آبادترین آنها محسوب می شد. این شهر پیش از شروع جنگ داخلی سوریه نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر جمعیت داشت و به علت وجود رودخانه فرات و زمین های حاصل خیز یکی از منابع مهم تولید محصولات کشاورزی در این کشور محسوب می شد.

رقه به طور کامل آزاد شد

با شروع ناآرامی ها در سوریه و همزمان با تب بهار عربی در سال ۲۰۱۱ مردم رقه نیز به تظاهرات مسالمت آمیز روی آوردند و نخستین تظاهرات علنی خود را در سوم مارس ۲۰۱۱ برگزار کردند ولی چیزی نکشید که تظاهرات مردمی با سوءاستفاده شبه نظامیان تندرو و البته پاسخ نامناسب مسئولان دولتی در استان، به درگیری های مسلحانه کشیده شد که نزدیک به دو سال به طول انجامید.

شهر رقه بالاخره در ششم مارس ۲۰۱۳ سقوط کرد و به دست ائتلافی از گروه های مخالف سوریه به رهبری النصره و ارتش آزاد سوریه افتاد تا نخستین مرکز استان در سوریه باشد که به طور کامل از کنترل دولت خارج می شود.

شهر رقه سوریه، پایتخت خلافت خود خوانده داعش بعد از چهار سال اشغال به دست تروریست‌ها، به طور کامل آزاد شد. 

سیطره النصره بر شهر رقه ولی دیری نپایید چراکه یک ماه بعد، داعش سربرآورد و تشکلی به نام “دولت اسلامی در عراق و شام” را پدید آورد و اعلام کرد النصره نیز در این گروه ادغام شده است هست، امری که مورد قبول النصره واقع نشد و چند ماه بعد کار به درگیری های خونین میان دو طرف انجامید تا اینکه آخر رقه به طور کامل به کنترل داعش که اکنون دیگر بخش های وسیعی از عراق و سوریه را به کنترل خود درآورده بود، درآمد.

با کنترل داعش بر شهر رقه، این گروه تروریستی مراکز قدرت خود را خیلی سریع به رقه آورد و تا اوایل سال ۲۰۱۴ رقه به پایتخت “خلافت” خود خوانده داعش تبدیل شد.

رقه به طور کامل آزاد شد

از سال ۲۰۱۴ که داعش همه مخالفان خود از دیگر گروه های شورشی سوری را در رقه کنار زد تا شروع عملیات کردها جهت آزادسازی آن، این گروه تروریستی حاکم بلامنازع رقه بود، هرکه را می خواست سر می برید، آتش می زد و به صلیب می کشید و از همه اینها فیلم می گرفت و به تمام دنیا نشان می داد.

کلیپ های هالیوودی بریدن دسته جمعی سر اسرا و یا خبرنگاران غربی و نیز رژه های نظامی با شکوه با انواع سلاح سبک و سنگین و حتی موشک های اسکاد همه و همه در رقه تهیه آن انجام شد تا به دنیا نشان دهند که رقه جهت هر لحظه در کنترل آنها خواهد ماند.

اوضاع در رقه بر همین منوال بود تا اینکه سیر سقوط داعش شروع شد و تروریست ها در سوریه و عراق مجبور شکست های سنگینی شدند و دیگر نوبت به رقه رسیده بود. آزادسازی استان رقه 6 نوامبر 2016 به وسیله ائتلافی تحت عنوان “نیروهای سوریه دموکراتیک” شروع شد که تحت حمایت کامل آمریکا و غرب واقع شده است است و نیروهای کرد سوری ستون فقرات آن را تشکیل می دهند.

نزدیک به 7 ماه پیش بود که کردهای سوریه اعلام کردند رقه تقریبا در محاصره آنهاست و در طول این ۷ ماه جنگ بی امان کردها علیه داعش در مرکز رقه بسیاری از اعضای این گروه تروریستی از پای درآمدند و البته هزاران غیرنظامی نیز قربانی این جنگ شهری خونین شدند و از شهر رقه نیز چیزی جز خرابه ای غیرقابل سکونت باقی نماند. تقریبا تمامی ساختمان های رقه یا در بمباران حمایتی ائتلاف آمریکا منهدم شده است اند و یا به عنوان تله های انفجاری داعش محکوم به نابودی بوده اند و یا اینکه در حملات متقابل کردها و تروریست ها تخریب شده است اند.

در روزهای نهایی جنگ در رقه و زمانی که داعشی ها در گوشه ای از شهر محاصره شده است بودند، توافقی دیرهنگام میان نیروهای سوریه دموکراتیک و داعش حاصل شد تا بخشی از تروریست ها به همراه خانواده هایشان از شهر خارج شوند تا شاید خسارت و تلفات، زیاد از چیزی که هست، نشود و البته باقی مانده داعشی ها که عموما خارجی های داعش بودند همچنان جنگیدند تا یکی یکی از پای درآیند و البته خرابی های بیشتری جهت شهر برجای گذاشتند.

اکنون شهر رقه آزاد شده است و قلب داعش دیگر از تپیدن ایستاده هست، ولی چیزی که مانع می شود اهالی رقه و دیگر سوری ها امروز را یکی از عالی ترین روزهای زندگی ارزش ندانند، ویرانه هایی است که داعش به نام شهر برایشان باقی گذاشته و عملا از یک شهر فقط نام آن را یدک می کشند.

واژه های کلیدی: سوریه | کنترل | استانی | تروریست ها | گروه تروریستی | اخبار بین الملل

رقه به طور کامل آزاد شد

رقه به طور کامل آزاد شد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz